ODSZKODOWANIE OD PRAWNIKA

//ODSZKODOWANIE OD PRAWNIKA

Szkoda wyrządzona przed adwokata lub radcę prawnego

Co można zrobić?

Uważasz, że Twój adwokat lub radca prawny, poprzez niewłaściwe wykonanie swoich obowiązków, przyniósł szkodę Tobie lub Twojej firmie? A może w wyniku jego działań utraciłeś jakąś korzyść, którą miałeś nadzieję uzyskać? Zgłoś się do nas! Jeśli Twoje odczucia mają uzasadnienie prawne, zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby uzyskać dla Ciebie pełnowartościowe odszkodowanie. Adwokata lub radcę prawnego też można pozwać!

Co musisz wiedzieć?

Radca prawny nie jest objęty żadną specjalną ochroną z powodu pełnionych funkcji – za popełnione błędy i wykroczenia odpowiada przed sądem tak samo, jak przedstawiciele każdego innego zawodu. W naszym kraju podobne sytuacje nie należą do rzadkości. Nie jesteś więc na straconej pozycji.

Rekompensata i więcej

W przypadku, kiedy radca prawny nie może przywrócić stanu istniejącego przed wyrządzeniem szkody, można uzyskać rekompensatę nie tylko za straty, ale i utracone korzyści, które poszkodowany mógłby uzyskać, gdyby nie wyrządzono mu szkody.

Realna pomoc

Zgłoś się do nas, a nie tylko uzyskasz informację, czy Twoja sprawa kwalifikuje się do takiej możliwości, ale i pomożemy Ci obliczyć wysokość odszkodowania, o jaką możemy się w Twoim imieniu ubiegać i doradzimy, co warto zrobić w tej sprawie.

Nawet milion złotych odszkodowania

3 grudnia 2007 roku Sąd na rzecz klienta wydał wyrok odszkodowania w wysokości 1 266 260 zł  za nieprawidłowe wypełnienie weksla. Warto przytoczyć tą sprawę, aby podkreślić, że takie sytuacje są traktowane przez sądownictwo bardzo poważnie.

Odpowiedzialność wynika z prawa

Odpowiedzialność dyscyplinarną radców prawnych reguluje art. 64 ustawy z dnia 6 lipca 1982 roku, który mówi, że za zawinione, nienależyte wykonanie zawodu i czyny sprzeczne ze ślubowaniem lub zasadami etyki radcy prawnego, ma on odpowiedzialność karną. Warto wykorzystać tą możliwość.

2018-11-13T10:37:09+00:0013 czerwca 2017|Przepisy|