Szkoda wyrządzona przed adwokata lub radcę prawnego

Co można zrobić?

Uważasz, że Twój adwokat lub radca prawny, poprzez niewłaściwe wykonanie swoich obowiązków, przyniósł szkodę Tobie lub Twojej firmie? A może w wyniku jego działań utraciłeś jakąś korzyść, którą miałeś nadzieję uzyskać? Zgłoś się do nas! Jeśli Twoje odczucia mają uzasadnienie prawne, zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby uzyskać dla Ciebie pełnowartościowe odszkodowanie. Adwokata lub radcę prawnego też można pozwać!

Co musisz wiedzieć?

Radca prawny nie jest objęty żadną specjalną ochroną z powodu pełnionych funkcji – za popełnione błędy i wykroczenia odpowiada przed sądem tak samo, jak przedstawiciele każdego innego zawodu. W naszym kraju podobne sytuacje nie należą do rzadkości. Nie jesteś więc na straconej pozycji.

Rekompensata i więcej

W przypadku, kiedy radca prawny nie może przywrócić stanu istniejącego przed wyrządzeniem szkody, można uzyskać rekompensatę nie tylko za straty, ale i utracone korzyści, które poszkodowany mógłby uzyskać, gdyby nie wyrządzono mu szkody.

Realna pomoc

Zgłoś się do nas, a nie tylko uzyskasz informację, czy Twoja sprawa kwalifikuje się do takiej możliwości, ale i pomożemy Ci obliczyć wysokość odszkodowania, o jaką możemy się w Twoim imieniu ubiegać i doradzimy, co warto zrobić w tej sprawie.

Nawet milion złotych odszkodowania

3 grudnia 2007 roku Sąd na rzecz klienta wydał wyrok odszkodowania w wysokości 1 266 260 zł  za nieprawidłowe wypełnienie weksla. Warto przytoczyć tą sprawę, aby podkreślić, że takie sytuacje są traktowane przez sądownictwo bardzo poważnie.

Odpowiedzialność wynika z prawa

Odpowiedzialność dyscyplinarną radców prawnych reguluje art. 64 ustawy z dnia 6 lipca 1982 roku, który mówi, że za zawinione, nienależyte wykonanie zawodu i czyny sprzeczne ze ślubowaniem lub zasadami etyki radcy prawnego, ma on odpowiedzialność karną. Warto wykorzystać tą możliwość.